هو المولی

خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه های عشق و شهادت و شرف و عزت سرمایه ی زوال ناپذیر آن گونه هنری ست که باید ، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی ،همیشه مشام جان زیبا پسند طالبان جمال حق را معطر کند.

تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده ی اسلام ناب محمدی-صلی الله علیه و آله و سلم- اسلام ائمه هدی -علیهم السلام- اسلام فقرای دردمند،اسلام پابرهنگان،اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیت ها باشد.

هنر در مدرسه عشق نشان دهنده ی نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، نظامی است.هنر در عرفان اسلامی ترسیم روشن عدالت و شرافت و انصاف ، و تجسیم تلخ کامی گرسنگان مغضوب قدرت و پول است.

هنرمندان ما تنها زمانی می توانند بی دغدغه کوله بار مسئولیت و امانت شان را زمین بگذارند که مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چارچوب مکتب شان ،به حیات جاویدان رسیده اند.

و هنرمندان ما در جبهه های دفاع مقدس مان اینگونه بودند،تا به ملآ اعلی شتافتند.و برای خدا و عزت و سعادت مردمشان جنگیدند ؛و در راه پیروزی اسلام عزیز تمام مدعیان هنر بی درد را رسوا نمودند.خدایشان در جوار رحمت خویش محشورشان گردند.

روح الله الموسوی الخمینی

30/3/67

پ ن 1:خواستم از هنر شهید آوینی بنویسم....از نامه ی زیبایش به رهبر که فریاد سرسپردگی و ولایت مداری اوست...از نامه اش به حاتمی کیا....

اما برخوردم به این بیانات امام خمینی.ره.

حرف های ما کجا و چشمه حکمت خدا کجا....

پ ن 2 : ( شاید هم اصل نوشت 2 ): سحر است.نماز را در حرم امام.ره. می خوانیم و راه می افتیم.رسممان است که صبح روز اول برویم سر خاک.می رسیم.هنوز آفتاب نزده اما همه جا روشن است.آقا آمده اند؛ زودتر از بقیه.زودتر از ما.

_ شما چرا این موقع صبح خودتون رو به زحمت انداختید؟

_ دلم برای صیادم تنگ شده.مدتیه ازش دور شدم.

تازه دیروز به خاک سپرده ایمش.

مجموعه یادگاران/کتاب صیاد

 

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

سلام .اوینی و کتاباش و لحن کلامشو خیلی دوست دارم .یادش بخیر و روحش شاد

حاج علی

شهید دزدی از قدیم وجود داشت و الان نیز هست . فقط باید هوشیار بود تا ضمن جلوگیری از شهید دزدی حضرات از استفاده ابزاری از مقام شامخ شهدای عزیز و بزرگواری چون شهید آوینی هم جلوگیری شود

یاس

سلام بر شما . انشالله موفق و پیروز باشید. یاعلی

طهورا

مي‌دوني حالا ما كتاب‌هاي آقا سيد رو دست مي گيريم طوري كه جلدش و عنوانش پيدا باشه كه نشون بديم... من از خود آقا سيد خواستم و دعا مي كنم كه بي جواب نگذاردم

سایه

نوشته دختر شهید آوینی http://www.ketabnews.com/detail-22081-fa-1.html

علی

سلام.خوشحالم از اینکه از وبلاگتون دیدن کردم.انشالله در کارهایتان موفق و پیرور باشید.به وبلاگ ما هم سری بزنید.منتظرم.یا علی[گل]

محب ولایت

سلام علیک چه بگویم زبانم الکن است فقط می گویم الحمدلله که محب ولایتم یا علی مدد