وَالله یَغضِبُ لِلبَتول بِدونِ أَن تَشکوا

والله که خدا برای غضب فاطمه سلام الله علیها غضبناک می شود ، راست گفته شاعر بزرگوار*! مگر می توان به سخن رسول خدا صلی الله علیه و آله شک کرد ؟ حالا تصورش را بکن که فاطمه سلام الله علیها شکایت هم بنماید!

در روایات هست که خانم در محشر شکایت می کنند به دو موضوع ؛ اول اینکه خدایا ! انتقام بگیر از آن هایی که بچه های مرا کشتند . و دوم آن که خدایا! انتقام بگیر از آنهایی که دختران حسینم را سوار شترها کردند .....

.

.

در کتاب اسرار سقیفه ی علامه مظفر رحمت الله علیه نکته ای هست که برای این روزها روضه ی خوبی ست . _ البته نقل به مضمون می کنم _ ؛

زمانی امیرالمومنین علیه السلام متوجه قضیه ی سقیفه شدند که مردم تکبیر گویان و با سلام و صلوات خلیفه ی انتخابی شان را وارد مسجد می کردند در حالی که ایشان و دو سه نفر از یاران همراه شان در خانه مشغول تجهیز بدن مطهر رسول خدا صلوات الله علیه بودند."

 فکر کردنش هم دردناک است که زهرای عزیز پیامبر صلوات الله علیه و وصی و خلیفه ی بر حق با شنیدن این تکبیرها و خوشحالی ها چه کشیدند !!

.

.

مثل دختری که سالها از خانه ی مادرش دور بوده باشد ، دلتنگ دیدار مدینه ام.اگر خدا بخواهد با شوقی که مملو از غم این روزهای مدینه است ، عازم هستم.اگر به سلامت رسیدم و خدا خواست توفیق عرض ادب داشته باشم ، حتما به یاد دوستان عزیز خواهم بود.

می سوزیم برای  سوزهای دل علی علیه السلام و گریه های مخفی و بغض فرزندانش و برای دردهای بی پایان مادری که هنوز در انتظار منتقمش هستیم .

دعا می کنم زنده باشیم تا در مدینه ی پاک از نامردان و نامحرمان ، در کنار قبر پیدا شده ی مادر مظلومه و شهیدمان به امامت فرزند صالحش روحی فداه نماز شکر بخوانیم.

*شیخ عبدالحسین اعظم نجفی رضوان الله تعالی علیه

و اِذا اَتَت بنتُ النَّبی تَشکوا لِرَبِّها          وَ لا تَخفَی علیه خافیه

وَالله یَغضِبُ للبَتول بدونِ أَن تَشکوا          فَکَیفَ اذا آَتَیتَه شاکیه

 

 

/ 24 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لوکوموتیو ران

بیایید ای همدلان ای همداغان و هم مصیبتان بیایید به زندگی تسلیت بگویییم و آفریینش را در غم از دست دادن عصاره خویش دلداری دهیم بیایید ... در مورد دعای آخر نوشته تون هم آمین یا حق

سوده ط

سلام. وقتی می تونی روضه بخونی یعنی بهتری دیگه! مشهد دعاگوت بودم خواهر...التماس دعا[گل]

سحر بانو

هركجا رفتي ياد ماهم باش پارسال اين موقع در تب وتاب رفتن سفر حج بودم وامسال در انتظار ديدن دوباره ان بيت .دعا كنيد براي همه ارزومندان كه نصيبشان شود بروند غربت بقيع را ببينند بروند روضه رضوان باب علي خيلي چيزهاي ديگر كه بايد ............ خيلي نيازمند دعايتان هستم خوشحال شدم كه سلامتي حاصل شده است .با شما پيوند قلبي دارم وبه يادتان هستم.

خدیجه زائر

سلام سیده ی بزرگوار........... باور می کنی هر بار که میام اینجا انگار عطر مدینه تو مشام جانم زنده میشه.....انگار همین الان مسجدالحرام مقابلمه......چون من یقین دارم که زیارت زائر مثل زیارته..........حال خوشی داشتم این ایام فاطمیه که میدونم از اثر نفس خیر شما بوده در حق این خواهر ت........خواستم تشکر کنم و از خدا توفیق زیارت مقبول برای همه طلب کنم.خیلی التماس دعا دارم.خیلی.......[ماچ][بغل]

آوا

بسمه نیک می دانم که ره گم کرده ام بهر یاری پیـچ و خـم ها داده ای

حسین مداحی

باسمه جلت اسمائه . سلام علیکم. یک تسلیت و سه تبریک... تسلیت به مناسبت 13 جمادی الثانی سالروز ارتحال حضرت فاطمه ی کلابیه معروف به ام البنین سلام الله علیها و تبریک پیشاپیش: 1 - 20 جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها 2 - و روز مادر 3 - و سالروز میلاد امام خمینی رحمت الله علیه . آرزو می کنم همسایه ی مادرتان در بهشت باشید و ما را از دعای خیر و شفاعت خود بی نصیب نگذارید که شیعیان حضرتش دارای مقام شفاعتند .

سلام

بابا این حرفا چیه ...نباشه روزی که من از الهدی دلخور باشم.... (آی کن گل ... یه عالمههههههه)

دکتر یونس

سلام علیکم و رحمه الله.. دعا کنید پیامبر مهربانمان ما را هم بطلبند.. دلمان برای روضه منوره شان ..برای ستون های مسجدشان.. برای نوه های مثل ماهشان توی بقیع تنگ شده... التماس دعا.. سلام مخصوص من رو به امام سجاد برسونید.. به اهل بیت ساکن مدینه بگید نائب الزیاره شان بودم در حرم امام رضا.. اجازه بدهند حالا به نیابت ایشان بیایم به پابوسشان...