بسم الله النور

دفعه آخر که به تهران آمده بود ...می رود کنار خاله و می گوید:
مادر اگر من شهید شوم از من راضی هستید؟
خاله جا می خورد و با آرامش می گوید :
وقتی آدم هدیه ای در راه خدا داد چشمش به دنبال آن نیست....هر چه صلاح خداست!!
باز می پرسد:
حالا اگر بر نگشتم چه؟ جنازه نداشتم؟..باز هم راضی هستید؟
خاله بیتاب می شود و می گوید:
نه!! مسعود ...حداقل جایی باشد که هر وقت دلم گرفت نشانی از تو داشته باشد........

اما حالا خاله چشمش به جزیره مجنون است......مسعود !!!

برای تو می نویسم مسعود!!


چند سالی از دیدارمان می گذرد و همه ما در پیچ و تاب زندگی های مضحک مان گم شده ایم و به خیال خام خود تو را گمشده می ناممیم!!
سال هزار و سیصد و چند بود که تو رسیدی و ما ماندیم؟؟کدام ذکر را تکرار می کردی که خریدارت شدند؟؟توی دفتر خاطراتت گلبرگ شقایق کدام کوهپایه را چسبانده بودی؟؟هنوز هم نمی دانم انعکاس کدام فریادت تو را خرید؟؟

مسعود!!
 از وقتی از تو دور شده ایم ! از وقتی رفتی دنبال زندگی ات! از وقتی محبت بالاتر را خریدی و دل از همه کندی! از وقتی صدای خنده هایت را از ما دزدیدی ! از وقتی خریدار کرشمه یار شدی ! از وقتی رفتی و نشانی خانه ات را هم ندادی.....

هر گاه نام تو می آید جز خاطرات مبهم کودکی ام چیزی ندارم اما تو علاوه بر سوغاتی های جنگی ات!! علاوه بر بازی های کودکانه با من و خواهر کوچکت...علاوه بر محبت بی پایانت به مادر....عشقی به یادگار گذاشته ای که برای همه ما به یاد ماندنی ست!!

مسعود می دانی؟؟

سکوت چند ساله حاج آقا پس از تو......با فروش خانه خاطراتت تمام نشد....اما گریه های خاله بعد از آن معامله اش با خدا آرام شد.....او محبت تو را فروخت و از خدا به اندازه قلبش عشق خرید......

اما با همه این حرفها و پس از گذشت بیست سال از پیدا شدنت!! هر بار که یاد وصیت نامه ات می افتم بغض امانم را می برد.....تو شاگرد کدام دبیرستان بودی؟ نوجوان شانزده ساله را چه به این حرفها؟؟

تا بزرگ نشده بودم نمی فهمیدم که معنی این حرفها چیست...اما حالا هر سال فاطمیه که می آید شعله ای از درونم زبانه می کشد......و شرمسارم می کند که ما کجا و امثال شما کجا؟؟

مسعود چه بیانی زیباتر از این برای فهمیدن عاشقی ات......در میان وصیت نامه عجیب و غریبت! که خیلی مانده تا رمز و رازش را بفهمیم همیشه این جمله پشتم را می لرزاند .....آنجا که با خط درشت نوشته ای :

٬٬دوست دارم پودر شوم......قطعه قطعه شوم......جزغاله شوم...تا فردا نزد مولایم علی.ع. سرافراز باشم٬٬.........

/ 97 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sadegh

علیک سلام فرموده بوذید! سلام......اميدوارم موفق و سربلند باشيد......ياعلی.ع عرض کنم مگه اين پيرمرد يا به عبارت بهتر چيزی جز اميد توی جامعه تزريق می‌کنه؟ چرا بگذاريم اميدش نا اميد بشه؟ محفوظ باشيد و دست حق به همراهتان

مهدي(بچه هاي قلم)

بسم رب الشهداء و صديقين*** سكوت را بر مي گزينم چون در برابر روح بزرگ و باعظمت آن عزيزان زبانم قادر به تكلم نيست شايد اين سكوت، فريادي باشد از مظلوميت و غربت شهدايمان در غفلتي كه كم كم ما را در خود فرو مي برد...

رقص باد

.....اين آهنگ چيست که اينگونه مست ميکند جان را....!؟

زينب @مريم

اين آهنگت آخره باحالههههههههههه .... راستی جات خاليه ......... الان ما پيش هميم ... دلت بسوزههههههههه : دی

mosafer

سلام!فکرشو بکن آدم منتظر بمونه ۹۱ کامنت بالا بياد بعد ندونه چی بنويسه!راستی هيچ کامنتی مخصوصا مال شو هيچ وقت پاک نميشه حالا من نميدونم کامنتتون کجا رفته.درباره مطلب هم من چيزی نگم بهتره به قولی ما رو چه به ای حرفا.بچه ۱۶ ساله اين همه ميفهميده حالا من ...همين!!!

کمند

فسانه های زندگی چگونه بشنود کسی ۰۰ که داده گوش جان چو من به دلنشين صدای تو ۰۰۰ بزير سايه فلک وجود خود چرا کشم ۰۰ در آسمان بخت من چو پر کشد همای تو ۰۰ به خلق عالمی دگر چه حاجتم کنون که دل ۰۰ نهاده روی معرفت بقيله دعای تو ۰۰ اسير ناتوان منم امير مهربان توئی ۰۰۰ بکن هر آنچه ميکنی رضای من رضای تو ۰۰ (تقديم به الهدی)

TA

salam :) be webloge man sare zade bodin...LOTF KONIN AGE BARATON ZAHMATI NIST BEGIN IN AHANGE ARABI KE ROYE WEBLOGETON HAST RO AZ KODOM SITE BARDASHTIN? kheeeeeeeeeeeeeeeeeily mamnoon misham age bedin LOTFAN...duaton mikonamaaaa??? ;) yeho didi duam ghabool shod o mostafab....plzzzzzzzzzz mersi ;) lol

بشری

ماشالا به کامنت :( . خواهر منی دیگه ؛ کاریش نمیشه کرد .

بشری

:( ، این یعنی لبخند !!!

احسان

حلول اين مردان افسانه‌ای اگر نبود٬ صفحه اول دفتر قدرتنمايی خدای عالم٬ تا ابد سپيد می‌ماند ..