نبخشیدنی ها را ببخش

شب قدر می شود و ما خیمه می زنیم روبروی درهای رحمت و بخشش خدا ، تا صبح می نشینیم به امید بزرگواری و صفح اش که ببخشد و به روی مان هم نیاورد که چه کارنامه ی سیاهی داریم. می خوانیم :  "  قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَی' أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا "

ائمه ی اطهار سلام الله علیهم اجمعین را شفیع می گیریم که خدایا به بزرگی و آبروی اولیائت ببخش سیاهی اعمال مان را. رسول خدا را می خوانیم که برای مان استغفار کند :

"وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوکَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تواباً رحیماً "

همان موقع زیر چشمی نگاهی بیاندازیم به سالی که گذشت ، فکر کنیم شاید همان هایی که ما را در طول این سال آزرده اند هم نشسته اند به پای اشک های شب قدر ، شاید هم نه ! اهلش نباشند ؛ ولی ببخشیم شان ، برای شان دعا کنیم. همان هایی که دل مان نمی خواهد اسم شان را هم بیاوریم بس که دلگیریم ازشان ، دل مان صاف هم اگر نشد ، به زبان ببخشیم. یک شب اَدای خوب ها را دربیاوریم. یک شب شیعه ی کَرَم و بخشش سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام شویم. یک شب اقتدا کنیم به خوبانی که شفیع شان می گیریم.

امسال شب قدر بگردیم توی دل مان ، و در اعماق ذهن مان ؛ نبخشیدنی ها را ببخشیم!

پ ن 1 : مادر شدن بانوی خانه ی علی علیه السلام مبارک.

پ ن 2 : مسافر وطنیم اگر خدا بخواهد...حلال مان کنید.

/ 43 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب سادات

سلام مسافر وطن قبول باشه خوش اومدی

یوسف

سلام... خدا کنه تو اون شب ما رو دعا کرده باشین... راستی مسافرین به ایران یا برگشتین ؟

الیاس

بسم الله الرحمن الرحیم ... با سلام و خسته نباشید ... دعوتنامه ای برایتان فرستادم ار طرف وبلاگِ حرفِـــِــــ دل ، که امیدوارم بیایید و سر بزنید و نظر گرامیتان را هم بگذارید ... امروز با یک طرحِ جدید بروزم ... "طراحیِ جدیدِ حرفــــِـــ دل ؛ تقدیم به تمام دوستان ..." www.sakha.mihanblog.com حرفــِــــ دل یا حسینِ (ع) مظلوم .... و یا ابوالفضل (ع)

ازاده

سلام به روزم خیلی خوشحال میشم یه سری به وبلاگ کلبه عاشقان بزنید[گل][گل]

سمیرا

ای بابا!!! سلام. یه جور رفتار می کنید انگار تو ایران دسترسی به اینترنت وجود نداره! همین کارا رو می کنید اجنبی ها فک می کنن که: "ایران چه خـــــــــــــــــــــبره!" [چشمک] پس چرا آپ نمی کنید؟

بشری

خدمت دوستان عارضم که ایشون هنوز ایران تشریف دارن ؛ تا چندروز دیگه ؛ بعدش تشریف می برن بلاد کمک کننده به قتل عام مردم یمن و بحرین و ... !! سرشون هم شلوغه که حتی فرصت به زیارت ایشون نصیب ما هم نشده حتی ! :( چه رسد به امدن به فضای مجازی همین

نیلوفر

سلام . خطاب به بشری : ممنون عزیزم که ما را اگاه کردی مانده بودیم که بالاخره ایشون رفتند یا نه . انگار هستند . از قول ما به ایشان بگویید پس دلتنگیتان چه میشود ؟ میدانند خودشان . خطاب به الهدی : ای بابا بروید دیگر منتظرند

مداحی

شما وطن که تشریف می برید انگار مثلا میروید سومالی...ایران اینترنت ندارد ؟!

مداحی

ان شا الله هرکجا که هستید در پناه حق ، زیر سایه ی امام زمان ، محفوظ باشید .

خضرایی

رسیدنتون به خیر هدی جان...اسم من آیدین هست نه فاخته :)