پیام تو را هم خواهم برد فردا مسافر مدینه ام

فردا مسافر مدینه ام

انشالله

مدینه ای که حالا باید یک ساعتی بنشینی تا نوبتت بشود و بروی داخل روضه و دو دقیقه وقت داری تا دو رکعت نماز بخوانی و تمااااااام.

مدینه ای که در این یک ساعت خواهران مبلغ افغانستانی برایت موعظه بگویند و تو فقط هاج و واج بمانی که این حرف ها را از کجا آورده اند : اینکه اینجا خانه ی عایشه رضی الله است و خانه ی فاطمه رضی الله سالها پیش خراب شده ، اینکه پیامبر فرمود بین منبر و خانه ی من ( یعنی خانه ی عایشه ) روضه ی بهشت است ، اینکه ستون توبه سنگ است و نمی تواند به تو کمک کند تا توبه ات پذیرفته شود و از میان جمعیت زنان ایرانی بشنوی که : خداییش راست میگه !! سنگه دیگه! ببخشید خانم میشه حالا نشونمون بدین ؟ میشه منبر رو هم بهمون نشون بدین ؟ خانم مبلغ می فرماید که نخیر اون قسمت مخصوص آقایان ِ  و  نمی شه ... خوب میشه یه لحظه بگید آقایون برن بیرون ما ببینیم !!! خانم مبلغ : شما اینهمه پول دادید و اومدید اینجا فقط نماز بخوانید  که از همه چیز بهتره  و چند حدیث نمی دانم از کجا در همین رابطه، خانم های ایرانی : راست میگه ...
وای خدای من اینا اومدن اردو؟ وقتی یکی شون میگه تو این یک هفته نتونستم بیام امشب که شب آخره اومدم ببینم چه شکلیه!! وقتی به راحتی حرف های خانم مبلغ رو تایید می کنند من چی بگم آخه؟ یک نفر از اون طرف داره محل رومعرفی می کنه: اولی خانه ی حضرت زهرا .س. بعدش قبر پیامبر .ص .بعدش.... نگاه می کنم هیچ کس مشغول خواندن اذن دخول نیست .مثلا قراره تا چند دقیقه ی دیگه وارد روضه النبی.ص. بشیم... چقدر راحت و بی درد سر روح زیارت رو از ما گرفتند.چقدر آسون تمام زحمت های بزرگان مون رو دارند از بین می برند.
حالا از همین خانم ها بپرسی سنتر پوینت ، سیتی مکس و ..کجاست ؟ همه چیز رو با تموم قیمت ها می دونند.
اینها رو نگفتم که بگم فقط من بلدم زیارت کنم و از همه ایراد بگیرم.بله هستند کسانی که همنفس با اولیاء خدا زیارت نامه می خوانند اما اگر تو هم یک روز زائر مدینه شدی دلت را به ناله های علی.ع. بسپار ...فقط به همین فکر می کنم که اینجا مسجدالنبی.ص .است که چند روز بعد از رفتن او تکه ای از آن را آتش زدند و جگر گوشه اش را .....
یک مرد نبود تا بگوید نامرد
این زن که تو می زنی نا مو سِ علی.ع.ست
من اگر خدا بخواهد مسافر مدینه ام.
/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

سلام مسافرمدینه !سلام ماهم برسان

سر به گریبان

سلام استاد.خوش می گذره که؟ هرچند با این توصیفات خون به دل آدم می شه. منم همین حسو داشتم وقتی حرم پیغمبر ص و ضریح تاریکشونو دیدم. چقدر احمقن که زائرارو از در خونه ی حضرت زهرا می رونن به سمت قبر اونطرفی... شاید یواشکی با خودشون می گن ثوابش برسه به صاحب اون قبر[سوال]هههههههی آخه چه انتظاری هست از آدمایی که همه فکرو ذکرشون تو پایین ترین سطح زندگی گیر کرده و فقط جسمو ویبیننو حتی نماز واجبشونم غقعقعقعلط غلوط می خونن؟!!! چند روز پیش گذرمون افتاد به بازار.برا نماز رفتیم.در مسجد به اون بزرکی بسته بودو یه تیکه جارو چادر زده بودن برا نماز خونه. خانومه یه رنده خریده بود از 10 نفر پپرسید خوبه؟ شما استفاده کردین؟ بعد موقع نمار پشت پا و مچش پیدا بود!!!! یعنی تو کل زندگیش یه بارم نپرسیده که حد حجاب نماز چیه؟

سر به گریبان

(مربوط به پست قبل) به نظر مناااا به بعضی مردا! به جای زن باید یه گوسفند داد که از شیرش بخورن و سیر شنو یه کاهی علفیم بریزن جلوشو اونم باز شیر بده و آقا هم به هر تعداد که دلش خواست گوسفندرو تکثیرش کنه و هروقتم دلش خواست هر رفتاری باهاش بکنه. خیلی وقتا آرزو می کردم کاش مرد بودمو یه زن می گرفتمو مثل پروانه دورش می گشتمو دوسش می داشتم از ته ته قلبم. اکثر این موجودات خشن درک لطافت و مقام زنو "ن_َِِ د ا ر _َ ن".

عشقی

سلان و تسلیت و زیارت قبولی. ما که تو بقیع با صلوات بلند جواب این افغانی ها را می دادیم؛ یباره یکی از این جوونای... گفت آقا بذارید ببینیم چی داره میگه!؟ گفتم مرد حسابی تو اگه میخواستی سنی بشی چرا اومدی اینجا؟ خوب همون ایران سنی میشدی دیگه. چقدر بعضیا حمار تشریف دارند واقعا. البته آقایون سازمان حجی و روحانیون و...هم کم فشل نیستند در این زمینه. این کامنت پایینی چقدر آنتی مَن! هستند. یه قدری مسلط باشید خانم! اگر محبت خوبه به همه محبت کنید، حالا حتما طرف باید زن باشه تا بهش محبت کرد؟

این افغانی ها رو ما آدم کردیم. حالا اومدن برای ما آدم شدن. اما بیشتر از حماقت شیعه ها باید رنجید. چند تا از خانمهای ایرانی توی روضه منوره از اون وهابی ها می پرسیدن: ببخشید اینجا چه نمازی باید بخونیم؟؟؟؟!!!! اونا هم می گفتن فقط دو رکعت نماز تحیت مسجد بخونین و برین !! دیگه اینجا هیچ نمازی نداره!!! اونا هم عین بز اخفش گفتن چشم !!! بیچاره امام زمان که ما شیعه هاش اینطوری از وهابی ها دین و اعمالمون رو یاد می گیریم.

احسان ابراهیمی

زیادت قبول :)

سوده ط

سلام،زیارت قبول!پارسال ما هم همین مشکل را با زائران ایرانی داشتیم.بهشون حرف می زدیم می گفتن اگه عمر نبود تو الان مسلمون نبودی![خنده]ساده اند بعضی از مردم!خصوصا زن ها!

سوده ط

البته توی ایران هم فقط به اینا احکام وضو و غسل را یاد می دهند.سازمان حج کاملا پرت است.

یوسف

سلام... زیارات قبول.... برسانید سلام ما را .... دیده بان برج مینو