نامه ی یک زن مسیحی به زنان مسلمان

من تو را میبینم…

من نمی توانم ... اما می ببینم که تقریبا هر زنی بچه ای بغل کرده یا اطراف او بچه هایی هستند. می بینم هرچند آنها پوششی محجوبانه دارند لیکن هنوز زیباییشان می درخشد .اما این فقط زیبایی بیرونی نیست ، که متوجه آن می شوم. 

من چیزی عجیب در درون خود احساس می کنم : 

غبطه می خورم...

اما نمیتوانم چیزی بگویم ؛ فقط قدرت ، زیبایی، عفت  و بیش از همه رضایت و شادی تو را تحسین می کنم. آری ، عجیب است اما به ذهن من خطور می کند که تو هر چند تحت بمباران اما از ما ، خوشحالتری. 

 چرا که تو هنوز زندگی طبیعی یک زن را داری . شیوه ای که زنان از ابتدا همواره چنین زندگی میکردند . در غرب هم  تا دهه 1960 اینچنین معمول بود،تا اینکه به وسیله دشمنی مشترک بمباران شدیم.

از طریق وسوسه

 

اما ما با مهمات واقعی بمباران نشدیم ، بلکه با فساد اخلاقی و نیرنگ آلود و زیرکانه از طریق وسوسه بمباران شدیم.

آنها به جای استفاده از بمب افکن ها و جنگنده های امریکایی ، ما را از هالیوود بمباران کردند.  آنها می خواهند بعد از آنکه از بمباران  زیرساختهای کشورهای شما فارغ شدند، شما را نیز اینگونه بمباران کنند . نمی خواهم این برای تو هم اتفاق بیافتد. تو هم احساس خفّت خواهی کرد همانطور که ما می کنیم. تو می توانی از این بمبارانها دوری کنی ، اگر لطف کنی ، و به ما که از نفوذ شیطانی آنها تلفات جدی داده ایم، گوش کنی.   

 برای اینکه هر چیزی که از هالیوود می بینی ، مشتی دروغ است ، تحریف است، دود و آینه ها آنها روابط نا مشروع را تحت عنوان سرگرمی بی ضرر جلوه می دهند ، برای اینکه هدف آنها انهدام اساس اخلاق جوامعی است که تشعشعات و امواج برنامه های سمّی شان را به آنان مخابره می کنند .  

ملتمسانه از تو می خواهم سم آنها را نخوری . وقتی که از آن خوردی، هیچ پاد زهری برای آن نیست !! ممکن است نسبتاً بهبود بیابی ، اما هرگز همچون قبل نخواهی شد.  بهتر است کاملاً از این سم دوری کنی ، تا اینکه به دنبال شفا از آسیبهای که بوجود می آورد باشی .

آنها سعی دارند، با فیلم ها و نماهنگهای شهو ت انگیز ، به دروغ ما زنان امریکایی را شاد و راضی نشان دهند ، مفتخر به لباس پوشیدن چون هر  زه ها و قانع بودن به نداشتن خانواده ؛ و تو را اینچنین وسوسه می کنند .

 اکثر ما شاد نیستیم، به من اعتماد کن ! میلیون ها نفر از ما داروهای ضد افسردگی مصرف می کنیم ، از شغلهایمان متنفریم و شب ها به خاطر مردانی که می گفتند دوستمان دارند، ولی حریصانه از ما سوءاستفاده می کنند و میروند ، گریه می کنیم.
 
آنها می خواهند خانواده های شما را از بین ببرند و شما را متقاعد کنند که فرزندان کمتری داشته باشید . آنها با جلوه دادن ازدواج به عنوان شکلی از بردگی ، مادری به عنوان نفرین ، و با جلوه دادن با حیا بودن و پاک ماندن به عنوان عقب افتادگی و اُمُلی چنین می کنند . آنها می خواهند خودت ، ارزش خودت را پایین آوری و ایمان و اعتقاداتت را از دست بدهی . آنها مانند شیطانی هستند که [آدم و حوا] را فریب دادند ، تو فریب نخور! 

برای خودت ارزش قائل باش : 

من تو را به عنوان گوهر گران قیمت، طلای ناب ، یا مروارید گرانبها  می بینم، (برگرفته از انجیل متی 13 :45). 

 همه ی زنان مرواریدهای گرانبهایی هستند، اما برخی از ما در مورد ارزش پاکدامنیمان فریب خوردیم. عیسی گفت : "آنچه مقدس است ، به سگان مدهید و مرواریدهای خود را پیش خوک وحشی نیاندازید، مبادا آنها را پایمال کنند و برگشته ، شما را بدرند." (متی فصل 7 عبارت 6 )  

مرواریدهای وجودیمان بسیار گرانبها هستند ، اما آنها می خواهند به ما بقبولانند که بی ارزش اند. ولی باورم کن! هیچ جایگزینی برای این نیست که بتوان در آیینه نگاه کرد و بازتاب پاکدامنی ، نجابت و عزت نفس خود را در آن دید . 

مُدهایی که از زیر دست خیّاطان غربی بیرون می آیند برای این طراحی می شوند که به تو بقبولاند که ارزشمندترین سرمایه تو ، جذابیت جسمی توست . اما لباسهای عفیف تو و حجاب تو درواقع پرجاذبه تر از هر مُد غربی است، برای اینکه آنها تو را به صورت اسرارآمیزی پوشانده اند و عزت نفس و اعتماد به نفس تو را جلوه می دهند . 

 جاذبه های جسمانی زن باید از چشمان بی لیاقت پوشانده شود، البته این باید هدیه ای باشد از طرف تو برای مردی که تو را آنقدر دوست دارد و برایت احترام قائل است ، که با تو ازدواج می کند . و از آنجا که مردان شما مرد اند و با غیرت و دلاور ، حق آنان نیز چیزی کمتر از بهترینی که تو عرضه کنی نیست . مردان ما دیگر حتی پاکدامنی نمی خواهند، آنها دُرّ گرانبها را درک نمی کنند ؛ آنها سنگ مصنوعی پر زرق و برق را انتخاب می کنند تا آن را نیز [پس از سوءاستفاده] رها کنند! 

گوهربارترین سرمایه های تو زیبایی درونی ات ، نجابتت ، و آنچیزی ست که تو را  تو کرده است. اما متوجه شدم برخی زنان مسلمان از حدود تجاوز می کنند و حتی در حین حجابشان سعی دارند تا جایی که ممکن است مانند غربی ها شوند (قسمتی از موهایشان نشان داده می شود[آرایش داشته باشند و ...] ). 

چرا تقلید کنید از زنانی که به خاطر عفت و پاکدامنی ازدست رفته شان پشیمان اند یا به زودی پشیمان خواهند شد؟  

 هیچ جبرانی برای آن  ازدست رفته نیست. شما الماس های بی عیب هستید. نگذارید آنها شما را بفریبند و تبدیل به سنگ بدلی شوید . زیرا که هر آنچه شما در مجلات مد و تلویزیون های غرب می بینید، دروغ است . این دام شیطان است . طلا نمای ابلهان است.  

قلب یک زن 

می خواهم تو را به اعماق قلبم راه دهم و سرّی را با تو در میان گذارم ؛ احیاناً اگر کنجکاوی : ارتباط نامشروع قبل از ازدواج چندان هم جالب نیست. ما بدن هایمان را به مردانی دادیم که عاشقشان بودیم ، فکر می کردیم این راهی است تا آنها نیز عاشقمان شوند و با ما ازدواج کنند، همانطوریکه همیشه در تلویزیون دیده بودیم . اما بدون امنیت ازدواج و علم قطعی به اینکه او همیشه با ما خواهد بود ، حتی لذت بخش هم نیست !! چنین است مسخرگی و وارونگی آن ، فقط یک هدر رفتن است . تو می مانی و اشکهایت . 

  به عنوان یک زن که با زن دیگر صحبت می کند ، باور دارم که تو  این را فهمیدی برای اینکه فقط یک زن میتواند حقیقتا بفهمد در قلب زن دیگر چیست. حقیقتاً ما همه شبیه یکدیگریم علی رغم نژاد ، دین و ملیتمان ، قلب یک زن همه جا یک شکل است . ما عشق می ورزیم ، این کاری است که به بهترین وجه انجام می دهیم . ما خانواده هایمان را پرورش می دهیم، و به مردی که دوستش داریم، آرامش و قدرت می دهیم. اما ما زنان آمریکایی فریب خورده ایم در این باور که ما سعادتمند ترین هستیم چون شغل داریم، خانه هایی شخصی داریم که میتوانیم در آن تنها زندگی کنیم، و آزادی، که عشق خود را نثار هر کس که می خواهیم کنیم .  

این آزادی نیست. و آن عشق نیست.

 فقط در پناهگاه امن ازدواج است که جسم و قلب یک زن می تواند ، برای عشق ورزیدن احساس امنیت کند . به چیزی کمتر از این، تن نده . ارزش ندارد. تو حتی آن را دوست نخواهی داشت و پس از آن، حتی خودت را هم کمتر دوست خواهی داشت، سپس او نیز تو را ترک خواهد کرد.

 خویشتن داری 

گناه هرگز فایده ای ندارد ، همیشه تو را فریب می دهد . هرچند شرافت و کرامتم را باز پس گرفته ام ، اما هنوز هیچ چیزی جای اینکه شرافتم را از اول نمی دادم ، نمی گیرد. ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان، مورد ظلم واقع شدید. اما حقیقتاً ماییم که مورد ظلم واقع شده ایم ، برده ی مدهایی هستیم که پستمان می کند ، نسبت به وزن و انداممان عُقده ای شده ایم، و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند [مسئولیت پذیر باشند]... در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است .

ما مخفیانه تو را تحسین می کنیم و به تو رشک می ورزیم ، باوجود اینکه برخی از ما آن را اقرار نمی کنیم . 

خواهش می کنم به دیده تحقیر به ما نگاه نکنید یا فکر نکنید ما این چیزها را اینگونه که هست، دوست داریم .این تقصیر ما نیست. اکثر ما پدرانی نداشتیم تا وقتی نوجوان بودیم، از ما حمایت کنند چون خانواده های ما متلاشی شده اند. تو می دانی چه کسی پشت این نقشه است.  

خواهران من، گول نخورید . نگذارید شما را هم بگیرند. پاک و با نجابت بمانید. ما زنان مسیحی، حقیقتاً نیاز داریم ببینیم زندگی زنان چگونه باید باشد. به تو نیاز داریم تا برای ما الگویی باشی، برای اینکه ما گمشده ایم. پاکی ات را نگه دار. 

به خاطر داشته باش، خمیردندان بیرون آمده را نمی شود دوباره داخل برگرداند [آب ریخته  شده را نمی توان جمع کرد]. پس با دقت از خمیرت محافظت کن! 

 امیدوارم این نصیحت را با همان روحیه ای که نیت شده بود دریافت کنی : روحیه دوستی ، احترام و تحسین. 

با محبت از طرف خواهر مسیحیت : 

 جواَنا فرانسیس 

Joanna Francis 

نویسنده و روزنامه نگار – ایالات متحده امریکا

برای دیدن اصل نامه به سایت زیر مراجعه کنیدhttp://texasmuslims.lefora.com/2009/03/25/a-letter-from-a-christian-to-a-muslim-woman-by-joa/


پ ن ؛ مطلب را از وبلاگ حجاب و عفاف برداشتم!

/ 11 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/17129 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

ماه ولاء

او در ميان بهشت روييد.وقتي در آغوش آسمان به روي موسي بن جعفر عليه ‏السلام لبخند مي ‏پاشيد، طراوتش تمام آسمان را تازه مي‏کرد.تا پايش به زمين خشک رسيد، برکت، تمام زمين را در آغوش کشيد. هيچ کبوتري در بند نماند. آب و نور از آسمان سرازير شد و زير پاهاي کوچکش، چشمه جان گرفت. ميلاد شمس الشموس، خسرو اقليم طوس، شاه انيس النفوس،برشما و خانواده ي گراميتان، تبريک و تهنيت.[گل][گل][گل]

مهدی

ممنون از پستتون. این همون فطرت پاک خداوندیه. بالاترین ارزشمندی ها. با اجازتون من این مطلب رو در وبم قرار می دم. اون ها می خوان که اعتقادات ما رو پاک کنن و بجاش چیزهایی که دوست دارن قرار بدن. خیلی روشنه، ولی خوب، اون ها هم کارشون رو خیلی خوب بلد هستن.

...

البته خوشبختانه هنوز در تحقیقاتش به بعضی احکام عجیب اسلام بر نخورده مثل اینکه مرد مسلمون می تونه اگه هوس کرد یا زنش دلش رو زد اونو طلاق بده (نگید اینطور نیست که خودم کلی مورد دیدم که مرد تقاضای طلاق کرده و دادگاه اصلا نپرسیده واسه چی؟؟؟؟ فرتی طلاق زن بیچاره رو تقدیم به مرد کرده) یکی دیگه هم اینکه مرد مسلمون می تونه تا ۴ تا زن بگیره و حسابی زندگی زن رو شیرین کنه .... بابا با این حرفا خودتون رو گول نزنید مردای مسلمون این دوره زمونه نمی ذارن زن مسلمون یه آب خوش از گلوش پایین بره ........... [گریه]

اولا بگم که من یکی از طرفداران پروپاقرص وبلاگ شما هستم و ابدا سر جنگ با شما ندارم که هیچ ُ از ارادتمندانتون هم هستم ولی کسی از اسلام طالبانی صحبت نکرد. خودتون رو گول نزنید. اگر شما یادتون رفته من یادم نرفته که خودتون یکی دو سال پیش پستی نوشته بودید در مورد یکی از دوستانتون که حوزه درس می خونده و خلاصه همه چی تموم بوده و شوهرش اهل هیات و دعای ندبه و .... بوده ولی بعد از دعای ندبه با دوستاشون می شستن و به هم مورد برای ازدواج معرفی می کردند. هدی خانم از این موارد دور و برخودتون خیلی زیاده نگید نیست. این مردای مذهبی به خیال خودشون بزرگ شده مکتب اهل بیتن!!! (این مردای مذهبی که میگم خیلی هاشون پسرای مثلا بسیجی هم دانشگاهی خود ما ها هستن که من دیدم چه زجری که به زناشون نمی دن)

...

ادامه: این رو هم اضافه کنم که من از هرچی بی قیدی و بی بندو باری اعلام انزجار می کنم و اگرچه که از مردای مذهبی متنفرم ولی از مردای بی قید و بند که چه عرض کنم حتی از مردی که ظاهرا هم خیلی خوبن ولی نماز خون نیست متنفرم این هم که شما دعاگوی مردای مذهبی هستید خیلی خنده دار بود. امیدوارم یکی از اون مردای مذهبی ای که من میگم به تورتون بخوره ببینم بازم دعا گوشون هستید یا نه......

...

ادامه : این که شما دوست دارید پز زندگیتون خودتون و برخی از اطرافیانتون رو بدید یک بحث دیگه است ولی اینکه واقعیت چیه مهمه . واقعیت اینه که تمام مردای ظاهرا مسلمونی که زناشون رو به راحتی طلاق میدن خودشون رو امام حسن میدونن و زناشون رو جعده حالا هزاری هم که شما بگید منظورتون مردای بزرگ شده مکتب اهل بیته... بله آدم از نامسلمنا هر انتظاری میتونه داشته باشه ولی از مردا و پسرای مذهبی نه . هرچند که من باین نتیجه رسیدم که این دو دسته فقط ظاهرا با هم فرق دارن. باطنا سروته یه کرباسن

...

انشاالله که خداوند فرزندان گلتون رو براتون نگه داره و زیر سایه امام زمان بشن شیعه واقعی و همسران صالح و سالمی رو هم نصیبشون کنه. من دعا نکردم؛ شوخی کردم . من بیشتر از اینا مدیون مطالب خوب وبلاگ شما هستم و همیشه ازشون برای خودم خیلی خیلی استفاده کردم. انشاالله دختردار بشین و دخترتون هم خوشبخت و عاقبت بخیر بشه و بهترین خیرها نصیب خودش و مادر خوبش بشه. ببخشید ناراحتتون کردم.[گل]

پرچم

سلام! متن خیلی خوبی انتخاب کردید! من چند سال پیش کتاب"دختران به عفاف روی می آورند " رو خوندم که کلی حظ بردم. این مقاله حظ منو کامل کرد... ممنوووونم

سمانه

عالی بود... خیلی ممنون