بعضی از اعمال مسجدالحرام

همیشه دیدن حاجیانی که مشغول عبادت اند و حسابی از هوای بندگی سایه انداخته در مسجدالحرام استفاده می کنند لذت برده ام.گاهی وقت ها نشسته ام به نگاه کردن شان و چقدر حسرت خورده ام.جوانی که دور خانه ی خدا می چرخد و شعر زیبایی را با اشک و درد می خواند ، نماز شب خوانی که های های می گرید بدون توجه به هیچ احدالناسی ، ختم قرآن های روبه روی ناودان طلا و....

قرار بود در این پست بعضی از اعمال مسجدالحرام را بنویسم.همین تعداد کم تقدیم به بندگان خوب خدا .....

- رو به روی رکن یمانی نماز حضرت علی علیه السلام / دو نماز دو رکعتی و در هر رکعت یک حمد و 50 مرتبه سوره ی توحید. و بعد از نماز قرائت سوره ی یس و هدیه کردن آن به وجود مولای متقیان.

- رو به روی حجر الاسود نماز امام جواد علیه السلام برای حاجات جوانان / نماز امام موسی بن جعفر علیه السلام برای مریض ها / نماز شب اول قبر برای خودمان

- خواندن دعای عدیله پشت مقام ابراهیم برای لحظه ی جان دادن.

- سوره تبارک و یس برای شب اول قبر

-خواندن زیارت عاشورا پشت مقام ابراهیم و در صورت توان گفت صد لعن و صد سلام در حال طواف

- خواندن سوره ی بقره / یس / انعام/کهف/ واقعه / ابراهیم  روی کوه صفا ( سپردن مال و فرزند و دین به خداوند روی کوه صفا)

- خواندن سوره بقره روی کوه مروه /خواستن خلق خوش و مروت و جوانمردی

- روبه روی درب خانه ی خدا خواندن سوره ضحی و تکرار آیه ی " وَ أمَّا السّائلَ فَلا تَنهَر " را 100 بار / سوره را تمام و بعد خواندن سوره ی انشراح

- رو به روی درب خانه ی خدا زیارت جامعه کبیره / دعای عهد / زیارت آل یس

 - دو رکعت نماز در حجر اسماعیل هدیه به حضرت هاجر و اسماعیل علیهم السلام / دو رکعت نماز در حجر اسماعیل در رکعت اول بعد از حمد سه مرتبه سوره ی کوثر و در رکعت دوم بعد از حمد سوره ی کافرون .بعد از سلام نماز در سجده 10 بار " ماشاءالله"

- در سعی با هر بار رسیدن به کوه صفا ذکر یونسیه "لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین "

- برای حاجتی خاص ختم سوره ی فتح و بعد از آن دو رکعت نماز حاجت / روبه روی رکن یمانی

- ختم 100 بار سوره توحید

- ختم قرآن

- 1000 مرتبه ذکر "یا وَدود" رو به روی ناودان طلا

پ ن ؛ کتاب های خیلی خیلی خوبی در زمینه عرفان در حج و توجه به عمق اعمال وارده در حج و عمره چاپ شده و همگی در کتابفروشی سازمان حج موجود اند. واقعا مطالعه ی یکی دو تا از همین کتاب ها کمک زیادی به توجه قلب و انجام اعمال با معنویت و معرفت خواهند کرد. اگر دوستان مایل بودند معرفی خواهم کرد.

 

 

/ 9 نظر / 178 بازدید
فروغ

دلمون رو آب کردی خواهر جان

ساقي رضوان

آخي چرا من حواسم ب عاشوراي صد تايي نبوده اونجا؟‌[نگران]

الهه

پر از حسرت شدم :(

حوریب

بر و بچه ها غصه ی اعمال انجام نشده رو می خورن من هم غصه ی مشرف نشدن رو میان ماه من تا ماه گردون/ تفاوت از زمین تا آسمان است [ناراحت]

زینب سادات

چه قدر خوش به حال توئه که این همه رو که گفتی انجام هم دادی؟ چه قدر باید خدا رو شکر کنی که اگر دور از خانواده ت هستی دور از پیامبرت نیستی!؟؟؟؟؟ خوشا به حالت به اندازه ی تمام خوشا به حالت هایی که همه ی مردم دنیا به هم گفتن. از ازل تا ابد.

داود

سلام دوست عزیز از پست زیبا ومفیدتون استفاده کردم.واقعا چه حالی دارد تلاوت قران و ذکر و یاد خدا در کنار خانه خدا.خداوند انشاالله این سفر معنوی و ارزشمند را روزی ما نیز نماید. موفق باشید.

داود

سلام دوست عزیز از پست زیبا ومفیدتون استفاده کردم.واقعا چه حالی دارد تلاوت قران و ذکر و یاد خدا در کنار خانه خدا.خداوند انشاالله این سفر معنوی و ارزشمند را روزی ما نیز نماید. موفق باشید.

ســـحر

سلام کمک بزرگی بهم کردی دربهشت همنشین مولا علی باشی. همه ی این اذکارو اگه خدا بخواد انجام میدم.

زهرا

سلام خیلی ممنون کمک بزرگی بود[لبخند]