سر رسیدم را ورق می زنم.......مرور خاطرات؛ چه تلخ و چه شیرین برایم لذت بخش است.شاید بدنبال عبرتی می گردم یا حرفی تازه از زبان خاطراتم.......رسیده بودم به بهمن ماه این شعر را دیدم! دقیقا یادم هست که با چه حالی آمده بود روی کاغذ!

در میان یک مهمانی رسمی....وقتی پرچم کشور با نوای سرود ملی بالا می رود......کمی آنطرفتر خورشید با رنگ قرمزش با اقیانوس وداع می کند و تو غربت را همراه با حقانیت نظاره می کنی...دلت می خواهد بروی و یک دل سیر حرف بزنی با آنها که فکر می کنند انقلاب مال آنهاست اما همه چیز انقلاب را می دهند تا برای خود پله ای بسازند برای دنیاشان ......به نیایش چمران و اعمالش نگاه کن و بچرخانش...۱۸۰ درجه!!.تقصیر من نیست چه کنم که با دیدن چمران و امثال او آنها برایم از یک مورچه بارکش هم کوچکترند!!!

این لحظه که می رسد دلت فقط هوای او را می کند...باور دارم تا او نیاید خیلـــــــــی چیزها درست نخواهد شد........

 

غروب غمزده ام را،غمگسار می خواهم

شب ز ره آمده ام را،نگار می خواهم

به خلوت شب یلدای عمر خود ای دوست

برای دیده نمناک، یار می خواهم

طلوع صبح که شد از برای فردایم

سوار اسب شفق، تکسوار می خواهم

به ظهر تشنه جانم، کنار جوی امید

به زیر دست پناهت، سایه سار می خواهم

دوباره گشته غروب و دلم هواخواهت

برای این دل زخمی، قرار می خواهم

سرود وصل تو خواندن، برای من سهل است

ولی در این میانه، دلی بی قرار می خواهم

من خموده و تنها به عشق روی مَهت

به سرعت سفر نور، روزگار می خواهم

 

**اللهم وفقنا لما تحب و ترضی**

/ 55 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هدي

سلام...شعر قشنگی بود.. من آپ کردم... منتظرم... يا حق...

پروا

چمران منو ياد شمع ميندازه . معمولا تو اگه چيزی رو دوست داشته باشی ؛ شبيهش می شی . ذوبش می شی . چمران شبيه شمع شده بود . نه ؟

هيات انصار المهدي ( عجل) - اصفهان

بهتره از قرآن بگم : ( الذين قالوا ربنا الله ثم استقموا تتنزل عليهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا ) .... و شهدائی مثل چمران اينگونه بودند و ... براستی خشا بحال انها که حالشان غبطه دارد ... نمی دانم دهلاويه رفته ايد يا نه ... براستی ميشود حضور اين مرد الهی را آنجا حس کرد ... اللهم وفقنا لما تحب و ترضا ... تحب وترضا ... بحق امام رضا( عليه السلام )... يا علی

عشاق الزهرا [س]

آقا سلام . لطف کرديد که سر زديد ؛ منتظر حضور دوباره شما به وبلاگه عشاق الزهرا هستيم . با آرزوی توفيق . يا علي مدد . . .

حاج کاظم!

و این بار پس از یک سال یک بار دیگر سلام بر تو...دوکوهه! برای تو مینویسم که از کودکی دوستت داشتم برای تو مینویسم که صد شهر را با یک اتاق ساختمانهایت عوض نخواهم کرد! برای تو مینویسم که هر گاه از دست شهر میخواهم فرار کنم تو امن ترین مکان هستی اما نه! برای تو نمینویسم...// سلام یک سال وظیفه وبلاگ نویسی را خوب یا بد به پایان بردیم و به راهنمایی های شما برای ادامه دادن راه نیازمندیم// منتظرشما در وبلاگ دوکوهه هستیم// التماس دعا

انیس

« ابرهای نسل باران٬ اين حوالی گم شده ... در خم پس کوچه٬ احساس اهالی گم شده ... آن همه انديشه ها٬پرواز٬ شوق دلنواز ... پشت ديوار بلند بی خيالی گم شده ... اشک٬ اين شورابه های شورو شوق و عاطفه ... در هوای شرجی فردای شالی گم شده ... ساقه ها٬ آن سبزها٬ پرواز های قاصدک ... در تهاجم های زرد خشکسالی گم شده ... باز هم فرياد از شب زنده داری٬ باز هم ... ذهن سفره در هوای نان خالی گم شده ... يا که من ديگر نمی بينم کسی از جنس دوست ... يا که شايد رنگ آدم اين حوالی گم شده.»

حميدرضا

بسمه‌تعالی. سلام. آپ شدم ... يا علی (ع).