الهی بصیرت ما را بصیرت الهی قرار ده!

این همان تیتر آخرین ارسال سال ٨٧ در همین وبلاگ است.اما امسال هم بهتر از این پیدا نکردم! سال گذشته هنگام تحویل سال روبروی حجرالأسود  قرآن می خواندم.... و در همان دقایق اول آغاز سال شاهد خواندن خطبه ی عقد فرزند یکی از دوستان بودم...امسال هم عازم هستیم انشالله .

سال 88 هم تمام می شود تا یک سال زمین کهنسال ،کهنسال تر شود و جوان ها میانسال شوند و نوجوان ها جوان..تا بچه ها بزرگ شوند و بزرگ ها پیر.تا یک سال از عمر مولایمان باز بگذرد و تذکره ی شریف ظهور را نگرفته باشد.ننگ به سال هشت و هشت هم ماند که لایق این نشد تا در کتاب های تاریخ بنویسند ؛ زمان ظهور امام دوازدهم بعد از سیزده قرن غیبت ، ../../1388 هجری شمسی!

اما فقط همین نیست که ، که اگر بخواهم بگویم تکرار مکرراتی می شود که بیشتر خون به دلمان می کند.اینکه شیعه باید همیشه یک چشمش اشک باشد و یک چشمش خون!شیعه را چه به آسایش و فراخ مادامی که صاحبش در پرده غیبت ، مغموم و مضطر ،در انتظار باشد.

در آستانه ی این نو شدن زمین به جغرافیای کشور ایران ، از آن الفت دهنده ی قلوب بخواهیم تا قلب هایی که با ترفند نفاق دشمنان از هم دور شدند ،باز قرین محبت یکدیگر باشند و چشمهایی که با تیر زهرآلود فریب ، خشم آلود دوستان شدند ، باز به مهر بخندند.

همیشه شب قبل از این سفرهای سه روزه ، کلی کار دارم.دیدن درس های ارائه شده از یک طرف و آماده کردن وسایل سفر طولانی و کوتاه از طرفی دیگر.طولانی به جهت اینکه با یک حساب سر انگشتی 2000 کیلومتر می رویم و بر میگردیم و کوتاه چون فقط دو روز و نیم در سفر هستیم.البته این سفر به احتساب یک روز تعطیلی اول فروردین و...٣٠٠٠کیلومتر راه می رویم تا هم مدینه را زیارت کنیم و هم به عمره ماه ربیع الثانی برسیم.

توثیقات عام و خاص می خوانم ، شهاب الدین را جیره ی شبانه می خورانم،دور و برم پر است از تکه های لباس که منتظرند تا در چمدان سفر آرام بگیرند ، سر رسید اهدایی خواهر که سال گذشته اول فروردین به عمره مشرف شده اند و امضایش با آن جمله ی مهربانانه رو به روی چشم هایم ،به من گوشزد می کند که یک سال با این ورق های مزین به عکس و خاطرات شهدا گذشت ، چه چیز از ایشان آموختی؟ و چه کردی که شرمنده شان نباشی؟اسفند ماه که یادآور شهادت چندین فرمانده بنام جنگ است ، هر سال ، پر می شود از شب خاطره و روز بزرگداشت!ای کاش به همین همایش ها بسنده نکنیم.

سال ٨٨ تمام می شود ،و من در لحظات پایانی اش به یاد همه ی هموطنانم طواف خانه ی معبود می کنم و از او می خواهم سال ٨٩ سال ظهور مولایمان حضرت بقیة الله الاعظم روحی له الفداء باشد و سلامتی و طول عمر نایب بر حق شان ، و همه ی آرزوی ها ی خوب برای همه!

شما هم برای ما دعا کنید .....

حرف های دل ماست انگار ، از زبان حسین قدیانی!

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
نیلوفر

سلام خواهرخوبم الهدی جان . خوش به سعادتت .خدا چقدر دوستت دارد که سالهای تحویل سال نو کنارخودش هستی خودخودش بی هیچ مانعی . الهی که عمر باسعادتی داشته باشی و سال جدید برایت سرشار از لحظه های معنوی باشد . دعا کن در ان مکان عزیز که ایران عزیزما همیشه روی ارامش توام با عزت را ببیند . التماس دعا

خدیجه زائر

سلام............ سال نو مبارک..........التماس دعا.....[گل][ماچ][بغل]

حاج حمید

يا مقلب القلوب و الابصــــار يا مــــدبر الليــــــل و النـــــــــهار يا محـــــول الحــــــــول و الاحــــــــــوال حـــــــول حـــــــالنــا الـــي احســــن الحــال با سلام و عرض ادب و احترام خدمت خواهر بزرگوارم حانم الهدی در آستانه فرا رسيدن آغاز سال نو با تبريک و تهنيت صميمانه در پرتو الطاف بيکران خداوندي،آرزوي سالي پر بار و سرشار از خير و برکت الهي و موفقيت و شادي و معنويت و سلامتي براي شما و خانواده محترمتان مسئلت مي نمايم . ان شالله در کنار سفره هفت سين و هنگامه ي تحويل سال ، برادر حقير خود را از دعاي خير فراموش نفرمائيد . تنگ بلورين زندگيتان مالامال قطره هاي شبنم عشق و ايثار باد يا علي مدد .... التماس دعا

مجدالدین

سال خوبی داشته باشید و دل تان هماره پر شور و شر باد

اسکالپل

سلام سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک پست شما هم حرفهای دل ما بود انگار. جز اینکه از حالی که شما دارید در ما خبری نیست. حکماً سعادتی است که در سالی که سال ظهور حجت حق (عج) است آدم در عربستان باشد. فاصله کوتاهتر است زودتر ملحق می‌شود! (آرزو که بر جوانان عیب نیست، هست؟!)

خیبرشکن

سلام و عرض ادب و ارادت سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک ان شالله که سال با برکت و با عزت و همراه با معرفت و معنویت داشته باشید خدا رو شکر که باز هم سعادت بود و خدمت رسیدیم یا علی

حوریب

سلام هم سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک و هم زیارتتون قبول خوش به سعادتتون که در لحظه تحویل مشغول طواف بودید.حداقل ذکر خدا رو داشتید... راستش ننگ نیومدن اقا فقط برای سال 88 و سالهای قبل نیست این ننگ حاصل عمل خراب و طلب ناقص ماست خداکنه دیگه امسال سال ظهورش باشه ممنون که مشقهای ما رو خط زدید و قابل دونستید خیلی التماس دعا یا حق

زینب سادات

من با اجازه لینکت میکنم خوش به حالت که دور اون خونه ی عزیز طواف کردی برای من هم آرزو کن طواف رو با معرفت خیلی دلم میخواد مکه رو .. مدینه رو .. اسم حسام من هم قرار بود حسام الدین باشه ولی بعد شد " محمد حسام "