یا حسین علیه السلام

سلام من به محرم به غصه و غم مهدی.عج.

به چشم کاسه ی خون و به شال ماتم مهدی.عج.

هیچوقت به اندازه ی محرم و صفر خصوصا دهه ی اول محرم از ایران نبودن دلتنگ نشدم.تمام سال هایی که ایران نیستیم و به محرم و صفر می رسیم روی دلم غبار غمی می شینه که با هیچ چیز پاک نمی شه.دلم پر می زنه برای پرچم های سیاهی که مامان هر سال توی خونه میزنه.این رسم ماست که همه مون محرم و صفر خونه هامون رو عزادار می کنیم.دلم پر می زنه برای هیأت ... برای سینه زنی....دلم پر می زنه برای شب تاسوعا...ظهر عاشورا...با اون نوای عزاداری جنوبی ها که هر سال یکی از هیأت ها موقع آتش زدن خیمه ها ظهر عاشورا برپا می کنند...اصلا عاشورا اگر توی آفتاب نباشی..اگر تشنه نباشی ...اگر بوی سوختن خیمه ها با صدای حسین حسین عزادارها رو نشنوی انگار غروب ساکت و صداهای گرفته ی بعدش هم وجود نداره...بیچاره من ، بیچاره ما که محرومیم

قدر این لحظه هاتون رو بدونید.خیلی ها به حال تون غبطه می خورند...

 

بادها
نوحه‌خوان
بیدها
دسته زنجیرزن
لاله‌ها
سینه‌زنانِ حرمِ باغچه
*
بادها
در جنون
بیدها
واژگون
لاله‌ها
غرق خون
*
خیمة خورشید سوخت
برگ‌ها
گریه‌کنان ریختند
آسمان
کرده به تن پیرهن تعزیه
طبل عزا را بنواز ای فلک...

"عمران صلاحی"

/ 10 نظر / 5 بازدید
خیبرشکن

کربلا در آسمانها منجلی ست غیرت آباد حسین بن علی ست مسلخ محبوب داور؛ کربلاست پایتخت شاه بی سر؛ کربلاست کربلا میخانه آزادگی ست ساقی اش جر حضرت عباس نیست کربلا ترسیم آه زینب است غم ؛ عمود خیمه گاه زینب است نسخه غم ؛ کربلا تحریر شد خواب زینب کربلا تعبیر شد

خیبرشکن

سلام و عرض ادب و ارادت شما دعا کنید ما هم ان شالله دعاگو هستیم یا علی

یاس حسینیه

سلام محرم‌های ایران هم داره رنگ و بوش رو می‌بازه مثل ماه رمضون‌ها... نمی‌دونم چرا این‌طوری داریم می‌شیم؟ از خودمون دور می‌شیم یا از خدا!

ناصر

منتظری هم به رحمت ایزدی پیوست .دریغ وایکاش از این مرد بزرگ وآزاده قبل از فوتش دلجوئی میشد و رضایتش را به جا می آوردند او برای خودش پشیزی از شما نخواست.او آزاده زیست وآزاد مرد وبه لقا الله پیوست.چون تا بود رضایت خدا و خلق را سرلوحه کار خود قرار داد.روحش شاد ودر جوار حق جایش باد. زمستان رفت وروسیاهی آن به ذغال ماند.

ارمینه

چه رسم جالبی. در مورد اقای منتظری هم حرف زیاده اما فرصت مناسب نیست. ایشالله دعای رهبری در حقشون مستجاب شه.

نیلوفر

سلام . با یاس حسینیه موافقم . ما هم از خودمون دور شدیم هم از خدا

سوده ط

سلام.شب ها که با بچه ها توی هیئت جمع می شویم به یادت هستیم...خصوصا وقت پاک کردن بار و بنشن:) شما نزدیک تری به امام سجاد...بگو دلم تنگ شده...سلام ما را هم به مدینه برسان!

480209

سلام............... جایت خالیست......شما هم ما را از دعا فراموش نکن..........[گل]

یوسف

مراقب باشیم ببینیم چه کسانی بعدها برای‌مان پیام تسلیت می فرستند !!؟ [تعجب] سلام [لبخند] خوبین ؟

بشری

بابا ایناءالهدی !! :) نه . من پاک نکردم؟؟ چطوری پاک کنم؟ کلن ما این ایام یاد خارج نشینان هستیم !