فردا در عربستان روز عرفه است ، روز عرفه برای حجاج ایرانی و البته گروهی از شیعیان سایر کشورها روز برائت از مشرکین است. سنتی که امام عزیزمان پایه گزاری اش کرد . و بحمدالله اسناد و سخنرانی ها و دست نوشته های شان هم باقی ست!

روزی که صحرای عرفات از موج شعار " مرگ بر آمریکا " آکنده می شود . و هر کدام از حجاج با نیت قربة الی الله و با اعتقاد به ذکر ، این شعار را فریاد می کنند . چرا که در کنار حج و جهاد ، در کنار نماز و روزه ، در کنار خمس و زکات ....پایه ای هست در فروع دین ما به نام تولی و تبری....

و دشمنی این شیطان بزرگ با خدا أظهر من الشمس است و تبری از او از واجبات دین ما ! و این معنا ، نه سیاست زدگی ست ، بلکه دقیقا دین مداری و تسلیم است.

سلام خدا بر امام عزیزمان که این قدرت جهانی را در برابر اراده و قدرت خداوند برای مان تعریف کرد و فرمود " آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند"

آنها که گمان می کنند با حذف یک شعار و چراغ سبز نشان دادن کل مشکلات حل خواهد شد ، آنان که در برابر هزاران اشاره ی صریح امام به دشمنی ما و امریکا ، خود را به ندیدن و نشنیدن زده اند ، آنان که خیانت های این کفر مطلق را نادیده گرفته اند ، آن ها که ترس برشان داشته که مورد غضب شیطان قرار گیرند بدانند که ، امام دل ما را به آیه های قرآن امید داد و روشن کرد که اراده ی خداوند بر رفتن باطل و پیروزی حق ، قرار گرفته و وعده ی خداوند حق است!

 

پ ن 1 : دوست فرزند شهیدی دارم که برایم پیامکی فرستاده بود و از غصه های این روزهایش گفته بود . جوابش دادم : " مگر ما مرده باشیم "

پ ن 2 : والله قسم  هر قدمی که ما جلو برویم آنها به اندازه ی صد قدم و البته بیشتر ! متوقع می شوند و هر چقدر که ما پافشاری کنیم و عزت مند باشیم سرخورده تر می شوند... و کدام لبیک گوی به حسین بن علی علیه السلام است که خواری کُرنش در برابر کفر شیطان را بپذیرد وقتی آرزوی شهادت دارد...

پ ن 3 : امشب شب هشتم ذی الحجة ، شب آغاز سفر مولای مان به سمت کربلاست...شبی که خون خدا همراه کاروان یاران و زنان و فرزندان ، آرام و بی صدا ، سرزمین نزول قرآن را ، مهد اسلام را ، برای حفظ اسلام و قرآن ترک کرد و رفت به سوی شهادت...تا مباد گردی از ذلت پذیری و تسلیم در برابر طاغوت بر دامن پاک اولاد رسول الله صلوات الله علیهم اجمعین بنشیند ، تا مباد دین عزیز اسلام در برابر خدعه و نفاق سر به زیر بیاندازد...وجود نازنین خود و یارانش را به تیغ ها و نیزه ها و شمشیرها سپرد تا هنوز هم طعم شیرین شهادت گوارای عاشقانش باشد و لذت مبارزه با شیطان از هر حلاوتی بالاتر...

پ ن 4 : عرفه روز بزرگی ست ! مقدمه ی آماده شدن برای قربانی کردن منیت ها و دلبستگی ها ست . قدر بدانیم و دعاگوی هم باشیم.

 

* صحیفه ی امام رحمت الله علیه / ج 1 / ص 409