آخرین روز سفر حج تمتع ، در سالن اجتماعات ، روحانی کاروان سوال کرد : کسی هست که تا امروز موفق نشده باشه وارد روضة النبی (صل الله علیه و آله وسلم) بشه؟ و زیارت نکرده باشه ؟

از بین جمعیت چند خانم با صدای بلند گفتند : حاج آقا ما !!!

روحانی کاروان با تعجب پرسید : یعنی واقعا شما داخل روضة نشدید ؟

خانم ها : نخیر!

روحانی کاروان : چرا؟

خانم ها : آخه حاج آقا خیلی شلوغ بود!

.

.

یعنی بازارها خلوت بود ؟ صف تاکسی های برگشت از تاپ تن خلوت بود ؟ صندوق حساب سنترپوینت و الجزیره چطور؟

ایام حج نزدیک شده و حاجیان ایرانی از هفته ی آینده اعزام می شند. شما رو به خدا ارز از مملکت خارج نکنید . عمر و وقت عبادت تون رو توی بازارها نچرخید. تورم در عربستان چندین برابر ایرانه ، هر چند قیمت تعدادی کالا ی مورد توجه رو ثابت نگه داشتند تا مسافران کوتاه مدت متوجه نشند.باور کنید اجناس حتی با بِرَندهای خیلی خوب کیفیت قبل رو ندارند. باور کنید فروشنده ها و بازارهای بزرگ شون دندان طمع تیز کردند تا جنس های انبار شده ای که کسی جز زائر ایرانی خریدارش نیست رو به شما بفروشند و با غرور و لبخندهای مرموز به شما اعلام کنند که پول ایرانی نمی گیرند و یا اگر با صد منت بگیرند خیلی بی ارزش حسابش می کنند.بعد هم حرف معروف شون رو که از شنیدنش کلی حالم بد میشه، بیان کنند که : "خمینی بی ارزش شده !"باور کنید هر چیزی که اینجا تصورش رو بکنید در کشور خودمون هست از کالای معمولی با قیمت پایین تا کالاهای مرغوب.سال گذشته خودم  زائر ایرانی شهرستانی رو دیدم که پارچه ی گیپور مجلسی رو متری سیصد هزار تومان خرید .اون هم 10 متر!!! یعنی پارچه به این قیمت در کشور خودمون نیست؟

تلاش دشمنان ما بی ارزش کردن ریال ماست ، بیل کلینتون در سال اول ریاست جمهوریش وقتی ازش سوال کرده بودند که با ایران چه می کنی ؟ گفته بود من هزار تومان ایران رو معادل یک دلار می کنم ! حالا که خیلی هم ارزش رو پایین تر آوردند. آب به آسیاب دشمن نریزیم.

عمر سفر حج کوتاهه ، از دستش ندید و براش برنامه ریزی کنید.دشمن رو ناامید کنید ، دشمنی که از خرید شما ، از پول هایی که از کشور خارج می کنید خوشحال میشه . جهاد و مبارزه که اسلحه دست گرفتن نیست ، باور کنیم این هم یک نوع جهاده...جهاد در ایام حج!

یعنی میشه روزی برسه که حجاج ایرانی به جای چرخیدن توی بازارها ، و کمک به اقتصاد عربستان اولا به فکر عبادت خودشون باشند و بعد هم دشمن رو ناامید کنند؟

 

پ ن 1: حاجی ایرانی فخر میهن اسلامی ات باش +

پ ن 2 :مراقبه های ماه ذی القعده از زبان میرزا جواد آقا ملکی تبریزی +

انشالله پست بعدی ، بعضی از اعمال مسجد الحرام برای حجاج خواهد بود.

اصل نوشت : میلاد عمه ی عزیز سادات ، کریمه ی اهل بیت علیهم السلام مبارک...

مرغ دلم راهی قم می شود

در حرم امن تو گم می شود

عمه ی سادات سلام علیک

روح عبادات سلام علیک