و فی حدیثه علیه السلام :*

کُنَّا إذا احمَرَّ البَأسُ اتَّقَینَا بِرَسولِ الله صلی الله علیه وآله و سلم فَلَم یَکُن أَحَدٌ مِنَّا أَقرَبُ إِلَی العَدُوِّ مِنهُ.

هر گاه آتش جنگ شعله می کشید ، ما به رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم پناه می بردیم ، که در آن لحظه کسی از ما همانند پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به دشمن نزدیک تر نبود.

 

استاد فاطمی نیا هم در کتاب روضه های شان فرموده اند : " پیغمبر را صدا کردن" دو خاصیت دارد ، یا درد را دوا می کند ، یا به آدم یک شرح صدری می دهد ، آدم تسکین پیدا می کند .

عملکرد اهل بیت علیهم السلام هم همین است که در تمام شدائد پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را صدا می کردند. همان طور که وقتی عمه ی سادات علیها سلام کنار بدن نازنین برادر قرار گرفت ، رو کرد به مدینه و رسول خدا را صدا زد.

یا رسول الله ، یا خَیرَ خلق الله ، یا إمام الرّحمة

ما را دریاب ، ما که ندیده عاشقت شدیم و صدای دلنشینت را نشنیدیم و به تو ایمان آوردیم. ما را دریاب در این گرداب آخر الزمان که انگار مسلمین از هفتاد و دو فرقه هم بیشتر اند و دشمنان دندان تیز کرده اند برای مان....با هزار ترفند و هجمه ی نامرئی اسلام ما و دوستان و خویشان و فرزندان مان را نشانه گرفته اند. همه ی اسلام را نشانه گرفته اند و ما مشغول دنیا شده ایم...عزت و سربلندی خانواده ها شده است مدل پرده ها و قیمت مبل ها ، شده است لباس بچه ها و ماشین پدرها و مادرها ، شده است انواع خوردنی هایی که وای اگر به دست مان نرسد.اصلا شعب ابیطالب و داستان سنگی که بر شکم نازنین شما بود را ، فراموش کرده ایم و هجرت و سختی و ایثار جان و مال برای اسلام را توی کتاب ها شیرین می دانیم. ببخش بر ما و ما را دریاب که جهل و غفلت دامن مان را سخت گرفته ، قناعت را خساست ترجمه می کنیم و اسراف را دست و دل بازی ، آدم ها را با قیمت لباس هاشان درجه بندی می کنیم . بر ما ببخش و دل های ما را که ندیده عاشقت شدیم در حصن کریمانه و مهربان خودت حفظ فرما.

مدینه رفته ها _از نوع خانم ها البته _ می دانند ، گرفتن این عکس چقدر می توانسته برای من سخت باشد.اینجا همانجایی ست که می ایستم روبروی گنبد و به جای همه ی عزیزان و دوستان سلام می دهم.

عکس ایام فاطمیه ی گذشته است.روز شهادت خانم فاطمه سلام الله علیها.دلم سخت مدینه می خواهد ، خصوصا در این روزها که تمام پرده های بلند سفید و سخت را برداشته اند و خانم ها هم می توانند باب جبرییل و باب نساء را ببینند و روبه روی خانه ی مادر سادات زیارت نامه بخوانند.دعا کنید مجوز سفر صادر شود و تا قبل ایام حج توفیق زیارت این روزهای خلوت مدینه را داشته باشیم.قول می دهم حسابی جای تان را خالی کنم.

پ ن 1 ؛ نوای وبلاگ شنیدنی ست!

پ ن 2 ؛ هولوکاست ایرانیان را حتما ببینید !

 

*نهج البلاغه.ترجمه ی دشتی .حکمت 9 ،صفحه ی 690