من کمی از دنیا عقبم انگار ! تازه فهمیده ام این جوانک مرتد چه غلطی کرده.

 زیارت جامعه ی کبیره را  ، که مثل قند می ماند خواندن الفاظش تا چه رسد به فهم معنای ، که مونس تنهایی های غریب من است پشت دیوار بقیع ، که بهترین زیارت نامه است برای زیارت ائمه ی مظلوم بقیع ، که هدیه ی امام روشنگر و هدایت گرِ ماست ، عاشقانه دوست دارم...

نذر می کنم اگر توفیق داشته باشم و لیاقتش را ، مطالبم را مزین کنم به فرازهایی از میراث گران بهای حضرت هادی علیه السلام ، که جان عالمی به فدایش .

و لعنت همیشگی بر دشمنان اهل بیتِ نور علیهم السلام....

* علامه ی مجلسی اول در شرح من لا یحضر در ذیل این زیارت می گوید : " چون به نجف مشرف شدم ، برای اینکه لیاقت تشرف به حرم مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام را پیدا کنم ، تصمیم گرفتم که چند روزی عبادت کنم.روزها در مقام قائم و شبها در رواق مطهر مشغول بودم . شبی در عالم مکاشفه حضرت بقیة الله عجل الله تعالی فرجه الشریف را در حرم پدر بزرگوارش دیدم.فردا به سرّ من رأی مشرف شدم  و چون وارد حرم شدم ، حضرت مهدی روحی فداه ، همانند پاره ی ماه ، آنجا بود.ایستادم و از دور بطور مداحی و در حالی که با انگشت ، اشاره به او می کردم زیارت جامعه را خواندم . فرمودند :"بیا جلو ! " ابهت و عظمت او مانع می شد ؛ تا بالاخره جلو رفتم. به من تلطف کردند و فرمودند : " نعم الزیارة هذه : خوب زیارتی ست این زیارت " گفتم :" از جدتان می باشد " و اشاره به قبر مطهر امام هادی علیه السلام کردم . فرمودند : "بلی ! از جدم صادر شده است ."

از این جهت علامه ی مجلسی دوم درباره ی این زیارت می فرماید : "صحیح ترین زیارات از نظر متن و سند ، زیارت جامعه ی کبیره است."

+ شعر زیبای علیرضا قزوه به نام مرتد سوم !

+ این خبر هم جالب بود.