والله که خدا برای غضب فاطمه سلام الله علیها غضبناک می شود ، راست گفته شاعر بزرگوار*! مگر می توان به سخن رسول خدا صلی الله علیه و آله شک کرد ؟ حالا تصورش را بکن که فاطمه سلام الله علیها شکایت هم بنماید!

در روایات هست که خانم در محشر شکایت می کنند به دو موضوع ؛ اول اینکه خدایا ! انتقام بگیر از آن هایی که بچه های مرا کشتند . و دوم آن که خدایا! انتقام بگیر از آنهایی که دختران حسینم را سوار شترها کردند .....

.

.

در کتاب اسرار سقیفه ی علامه مظفر رحمت الله علیه نکته ای هست که برای این روزها روضه ی خوبی ست . _ البته نقل به مضمون می کنم _ ؛

زمانی امیرالمومنین علیه السلام متوجه قضیه ی سقیفه شدند که مردم تکبیر گویان و با سلام و صلوات خلیفه ی انتخابی شان را وارد مسجد می کردند در حالی که ایشان و دو سه نفر از یاران همراه شان در خانه مشغول تجهیز بدن مطهر رسول خدا صلوات الله علیه بودند."

 فکر کردنش هم دردناک است که زهرای عزیز پیامبر صلوات الله علیه و وصی و خلیفه ی بر حق با شنیدن این تکبیرها و خوشحالی ها چه کشیدند !!

.

.

مثل دختری که سالها از خانه ی مادرش دور بوده باشد ، دلتنگ دیدار مدینه ام.اگر خدا بخواهد با شوقی که مملو از غم این روزهای مدینه است ، عازم هستم.اگر به سلامت رسیدم و خدا خواست توفیق عرض ادب داشته باشم ، حتما به یاد دوستان عزیز خواهم بود.

می سوزیم برای  سوزهای دل علی علیه السلام و گریه های مخفی و بغض فرزندانش و برای دردهای بی پایان مادری که هنوز در انتظار منتقمش هستیم .

دعا می کنم زنده باشیم تا در مدینه ی پاک از نامردان و نامحرمان ، در کنار قبر پیدا شده ی مادر مظلومه و شهیدمان به امامت فرزند صالحش روحی فداه نماز شکر بخوانیم.

*شیخ عبدالحسین اعظم نجفی رضوان الله تعالی علیه

و اِذا اَتَت بنتُ النَّبی تَشکوا لِرَبِّها          وَ لا تَخفَی علیه خافیه

وَالله یَغضِبُ للبَتول بدونِ أَن تَشکوا          فَکَیفَ اذا آَتَیتَه شاکیه