قدر هر آدمی به عمق زخم های اوست . پس زخم هایت را گرامی بدار . زخم های کوچک را نوشدارویی اندک بس است , تو اما در پی زخمی بزرگ باش که نوشدارویی شگفت بخواهد. و هیچ نوشدارویی شگفت انگیزتر از "عشق" نیست. و نوشداروی عشق تنها در دستان اوست , او که نامش " خداوند " است.  ( عرفان نظر آهاری)

بعضی آدمها قیمت زخم های شان هم بی نهایت است. نگاه شان که می کنی توی قاب چشم ها هم حسادت برانگیزند. صاف رفته اند لب چشمه و نوشیده اند از جام بلایی که خودش نوشداروی تمام دردهاست....هم درد آور است و هم درمان .....

اصلا وقتی نگاه شان می کنی توی دلت یک حس غریب پیدا می شود , یک حقارت شیرین! عظمت آنها , کوچک بودنت را به رُخت می کشد ولی از این حقارت , خجالت نمی کشی , ناراحت نمی شوی....باز با لذت بهشان نگاه می کنی ...حتی اگر توی دلت قرار دیدار گذاشته باشی.

خیلی از این دست آدم ها را توی لباس سپاه دیده و می شناسم.لباس مقدسی که خیلی جاها شده بود تنها سرمایه ی دامادی قبل از ازدواج و عشق عروس خانم که لباس دامادی همسرش لباس سپاه باشد.

یکی از این اسطوره ها حاج احمد متوسلیان است. دوستش دارم از صمیم قلبم. حقیر می بینم خودم را در مقابلش. با دیدن تصویرش حتی توی ذهنم کامم تلخ و شیرین می شود....شیرینی بودن انسان های مثل او که باعث افتخار آدمیت هستند و تلخ از دردهای بیشماری که به جانش ریخته.

غبطه می خورم به بزرگی اش , به ظرفیت فراوانش برای رنج کشیدن , برای بالهایی که قابلیت بسته شدن داشتند چه اینکه هر کسی را چنین مواهبی نخواهد بود.اصلا همین که به دست اشقی الاشقیای دوران اسیر شده یعنی بلندای پیشانی اش وسیع تر از خیلی ها بوده.....

حاج احمد متوسلیان سال هاست شده است یک آرزو , شده است خیره شدن نگاه به خون رنگی غروب های دلتنگی , شده است چشم انتظاری پدر و مادری که آرزو به دل ماندند....شده است تکرار " اللهم فک کل اسیر" ماه رمضان....

حاج احمد متوسلیان زنده باشد یا نه , عاشقانه زیستنش به نهایت رسیده , این ماییم که لااقل به تاسی از او یاد بگیریم اهل درد های بزرگ شویم.

آخر کلامم را با جمله ی نابی از ایشان مزین می کنم :

اصولا مبنای تبعیت پذیری چیست ؟

مبنا " امر ولایت" است.

یعنی اگر کسی این امر را رعایت نکند , خارج از موازین " ولایت فقیه" قرار می گیرد و در نتیجه چنین فردی از حیث اعتقادی " کافر" است. توجه می فرمایید؟

حاج احمد متوسلیان - همپای صاعقه

 پ ن : اعیاد شعبانیه بر همه دوستان عزیز مبارک باد. برای باز شدن راه سفرهای زیارتی ما دعا نمی کنید؟

 بعدا اضافه شد :

قدم به ساحت جهان زدند بهر حفظ دین
سه همقدم،سه هم قسم،سه هم سخن،سه همنشین
سه همسفر،سه هم هدف ،سه هم نظر،سه بی قرین
سه دلربا،سه جان بکف،سه هم ندا،سه نازنین
یکی پدر،یکی پسر ،یکی عموی مه جبین