یکم : به بهانه ی راه افتادن موج وبلاگی جانم فدای حضرت هادی علیه السلام ، نشستم تمام فایل های توی ذهنم را بررسی کردم ببینم چی دارم برای نوشتن در مورد ایشان.....بدون رونویسی از کتاب و کپی نکردن از سایت ها !! وا أسفا به حال من شیعه.

چند نفر از ما می توانیم به اندازه ی یک برگه در مورد ایشان و سلوک و زندگی پر بارشان مطلب بنویسیم؟

همین مایی که در مورد هزار موضوع بی فایده  مطلب می خوانیم و در موردش ساعت ها حرف می زنیم ، چقدر ملزم کرده ایم خودمان را که لااقل اطلاعات مختصری در مورد زندگی چهارده معصوم علیهم السلام داشته باشیم.خصوصا آنها که چون محرم و صفری برایشان نیست و مظلوم مانده اند . این گروه کذای هتاک را دیده ام در فیس بوک. یعنی این جماعت که خیلی هاشان مدعی تحصیل و روشنفکری و رشد اجتماعی و ....هستند از مردمان دوران جاهلیت که برای مقابله با رسول خدا صلوات الله علیه به توهین پناه می بردند ؛ عقب مانده ترند.

 

دوم : طبق معمول برای ورد به روضة النبی صلوات الله علیه ، نشسته بودم بین جماعت ایرانی که نوبت مان شود.صبح جمعه ی گذشته ....خانم افغانی مبلغ داشتند کما فی السابق افاضات می فرمودند ولی این بار چند گریز هم به جاهای دیگر زدند که هم خنده مان گرفت و هم گریه مان در آمد : "من به خاطر خودتون می گم شما که اینهمه پول خرج کردید و چند سال هم توی نوبت بودید چرا باید زیارت تون رو باطل کنید و با کار حرام خدا رو خشمگین کنید.چرا به جای قرآن ، دعا می خونید و چرا طلب شفاعت می کنید؟ پیامبر (ص) مُرد و تمام شد ، زهرا رضی الله مُرد تمام شد ؛ شما چطور از مرده طلب شفاعت دارید؟ من دلم می سوزه برا شما. آخه فقط اینجا نمی آیید که ، کلی پول خرج می کنید میرید عراق ، میرید سوریه . برای چی پول هاتون رو حروم می کنید.بشینید توی خونه هاتون قرآن بخونید خدا شما رو می بخشه!!!

و در ادامه :

این خون هایی که الآن داره از مسلمین ریخته می شه تقصیر کسانی که دارن اونها رو می کشند که نیست ، تقصیر کسانی که اولین بار انقلاب کردند و بین مسلمین تفرقه انداختند.اونها باید جواب این خونها رو بدن! و....( سانسورمی کنم)"

کتابی که دستم بود بستم و رفتم سمت مبلغی که به زبان انگلیسی صحبت میکرد.بله ایشون هم همین حرفها رو داشت در مورد بحرینی ها می زد.این یعنی بهترین استفاده از ظرفیت حجم عظیم زوار....اینطور که شنیدم داخل قبرستان بقیع هم تبدیل شده است به یک منبر درست و حسابی برای رفع شبهات مسلمین در این باب وتا جایی که ابدا تمرکزی برای زیارت کردن نیست.

سوم : مظلومیت شیعه را بخواهی خوب بفهمی بنشین بعد از فاطمیه خطبه ی شقشقیه ی مولا را بخوان .  خون دل خوردن و تنهایی سهم شیعه است اما ذرات دلهای شکسته حتما یک روز به مدد دست منتقم آل فاطمه سلام الله علیها پیوسته خواهد شد.